Najnowszy

Bezpłatne szkolenia dla instytucji charytatywnych

Jesteś aktywistą w organizacji non profit? Od dziś możesz ubiegać się o treningi i warsztaty kompetencyjne, które pozwolą poprawić jakość waszych projektów. Za uczestnictwo w zajęciach ni

Czytaj więcej...

Bezpłatne szkolenia dla instytucji charytatywnych

Data publikacji: 05.06.2018
Autor: admin

Jesteś aktywistą w organizacji non profit? Od dziś możesz ubiegać się o treningi i warsztaty kompetencyjne, które pozwolą poprawić jakość waszych projektów. Za uczestnictwo w zajęciach nie zapłacicie jednak nawet złotówki.

Choć organizacje działające non profit realizują często sensowne projekty i angażują do nich pełnych energii działaczy, to brakuje im eksperckiego przygotowania z zakresu zarządzania. A na kursy czy studia podyplomowe najczęściej ich nie stać.

Konsultanci z Fundacji Training Projects chcą wolontariuszom zaoferować wsparcie edukacyjne.  Aktywistów działających w tzw. trzecim sektorze zapraszają na nieodpłatne szkolenia z różnych dziedzin rozwojem projektów wolontarystycznych.  Wszyscy którym taka pomoc jest potrzebna  mogą zgłosić swój udział pisząc na adres [email protected] 

Rejestrować się mogą działające oficjalnie instytucje, jak i pojedynczy wolontariusze.  Niezależnie od formy funkcjonowania, każdy poprosić o zapisanie go na wybrany kurs.  Brak jest jakichkolwiek opłat, jednakże korzystający ze szkolenia powinni zapewnić miejsce w którym odbędą się zajęcia – np. lokalna szkoła czy okoliczny dom kultury. 

O jakie warsztaty można się ubiegać?

zarządzanie projektem w stowarzyszeniach i fundacjach

zarządzanie grupą aktywistów – postawa lidera

współpraca i efektywność grupy

myślenie strategiczne

jak pozyskać sponsora i darczyńcę

reklama i nagłaśnianie akcji społecznych

asertywna komunikacja

prowadzenie prezentacji i przemówień

komunikacja międzykulturowa 

warsztaty rozwojowe dla coachów

Oferta wsparcia Fundacji Training Projects nie jest ograniczona czasowo – wnioski składac można bezterminowo. Jednak trenerzy nie gwarantują pomocy szkoleniowej w odpowiedzi na każdą prośbę. Ograniczenie stanowi liczba dostępnych w danym miesiącu miejsc a także jakość aplikacji. 

- Chcemy dać wędkę a nie rybę – mówi Gerard Sigmundzik, członek zarządu Fundacji. – Mamy na dzieję że dzięki nam realizowane przez wolontariuszy kampanie będą coraz bardziej profesjonalne, nawet w tych mniej doświadczonych instytucjach. W takich miejscach pomoc doradcza i nauka są często potrzebne nawet bardziej niż dotacje i sponsorzy. W wielu miejscowościach obserwujemy spore niewykorzystane fundusze unijne, bo organizacje nie wiedzą jak przygotować profesjonalnych projekt. Próbujemy trochę ten stan zmienić.  Tagi: